Herhalingscursus EHBO
Wanneer u het diploma Eerste Hulp heeft gehaald moet u tenminste iedere 2 jaar een herhalingscursus doen om het EHBO-diploma van het Oranje Kruis geldig te houden en om uw EHBO-kennis en vaardigheden op peil te houden. De herhalingscursus EHBO is vooral praktijkgericht. Alle vaardigheden worden opnieuw geoefend en iedere 2 jaar wordt een nieuw thema belicht. Tijdens de dag worden de competenties getoetst. FMTS zorgt voor de verlenging van het diploma Eerste Hulp.
Les van ervaren, gecertificeerde trainers
FMTS werkt volgens de richtlijnen van het Oranje Kruis. De EHBO-lessen worden gegeven door een bevoegd instructeur. De instructeur wordt tijdens de cursus regelmatig bijgestaan door een lotus-slachtoffer (iemand die slachtoffer speelt).
Inhoud van de cursus
De onderwerpen die aan bod komen zijn:
- Vijf belangrijke punten bij het verlenen van eerste hulp.
- Stoornissen in het bewustzijn, stoornissen van de ademhaling, stilstand van de bloedsomloop.
- Ernstige uitwendige bloedingen, shock, uitwendige wonden, brandwonden, kneuzingen en verstuiking.
- Ontwrichting en botbreuken, oogletsels, vergiftiging, elektriciteitsongevallen, letsels door koude, letsels door warmte.
- Vervoer over korte afstand, verband- en hulpmiddelen, reanimatie met en zonder AED.
Deze cursus is inclusief:
- Koffie, thee & lunch.
- Verlenging EHBO Oranje Kruis diploma bij gebleken competentie.
- Nieuwe EHBO Pas
Niveau: MBO
Certificaat: Certificaat Oranje Kruis